fbpx

Топ-8 порад для швидкого вивчення англійської мови

Топ-8 порад для швидкого вивчення англійської мови
__

4 хвилин для прочитання Feb 21, 2019 __

Сьогодні знання англійської мови є обов’язковим для спеціалістів багатьох професій і, в першу чергу, це стосується IT-сфери. Однак вивчення іноземної мови – це не найпростіша задача. Чому хтось витрачає на це рік, а комусь мало й п’яти років, щоб вийти на бажаний рівень?

Вся справа в правильному підході, який дозволяє оптимально розподілити час і витрачати його на те, що приносить найбільшу користь. Ми поділимося з вами ТОП-8 порад, які дозволять прискорити вивчення англійської мови.

Вибір правильного викладача

Чи може шкільний вчитель дати вам ті знання, котрі потрібні для роботи? Наш досвід показує, що заняття з досвідченим викладачем, котрий спеціалізуються на роботі з певним сегментом спеціалістів, наприклад розробниками, менеджерами з продажу чи аналітиками, швидше приводять до успіхів у  навчанні і кращого засвоєння матеріалів.

Дотримуйтесь простого правила: час - це гроші. І хоч заняття з досвідченим професіоналом коштують дорожче, але ви швидше бачите результат і освоюєте мову на потрібному для вас рівні.

 

Індивідуальний підхід до навчання

Групові заняття чи індивідуальні? Це важливе питання, до вирішення якого треба підходити комплексно.

При виборі групових занять треба враховувати наступні фактори:

  • Заняття в групі проходять по встановленому плану Ви не можете вибирати комфортний для вас темп засвоєння матеріалу і навіть декілька пропущених занять можуть в майбутньому призвести до відставання.
  • Інколи в групі збираються студенти з різним рівнем знань. Навіть одна людина з нижчим рівнем гальмує процес, що негативно відбивається на успіхах інших слухачів курсу.
  • Викладач повинен приділити увагу кожному студенту і зазвичай цей час не перевищує 10-15 хвилин за заняття.

Індивідуальне навчання має другу специфіку:

  • Ви можете вибрати комфортний темп засвоєння матеріалу. Якщо якась з тем виявиться складною, ви завжди можете приділити їй більше часу і менше витрати на проходження знайомих тем. До того ж, кожна людина по-різному засвоює один і той же матеріал, що також враховується викладачем.
  • Перед стартом навчання ви проходите тестування на визначення вашого рівня знання англійської мови. Викладач підбирає матеріали та теми котрі не знайомі саме вам. Ви витрачаєте час лише на те, що вам потрібно. Такий підхід також допомагає уникнути розчарування, яке неминуче виникає у студентів, котрі опиняються в групі не свого рівня підготовки.
  • Вся увага викладача зосереджена тільки на вас. В будь-який момент ви можете поставити запитання чи попросити ще раз повторити матеріал.

В EWA ми пропонуємо лише індивідуальні уроки, адже ми впевнені, що саме вони є найбільш результативними. Викладач приділяє увагу лише вам і це допомагає зробити заняття продуктивнішими.

Послідовність і системність

Побачити результат від навчання можливо лише при використанні системного підходу. Більша частина інформації забувається в перші 60 хвилин після її отримання. А через півроку-рік, ви можете взагалі нічого не пам’ятати. Для продуктивного навчання і подальшого використання знань потрібно перенести їх з короткотривалої пам’яті в довготривалу.

Регулярні заняття тримають ваш мозок в тонусі і допомагають засвоювати матеріали невеликими порціями. А правильний план навчання, який дозволяє послідовно переходити від простого до складного, сприяє цьому. Тільки регулярна практика прискорить вивчення іноземної мови.

Реалістичні цілі

Звісно було б чудово через десять занять вільно заговорити англійською мовою – і не тільки говорити, а й успішно використовувати її в своїй роботі. Але давайте будемо реалістами: засвоєння мови – це не справа п’яти годин. Щоб уникнути непотрібних розчарувань, треба ставити реалістичні цілі.

Ми, в EWA, робимо саме так. Ми використовуємо філософію Agile, котра добре знайома працівникам IT-компаній. Разом з нашими клієнтами, ми ставимо реальні цілі та працюємо двотижневими спринтами. В кінці кожного спринта ви бачите результат.

 

Скажіть «Ні!» страху і «Так!» практиці

Дуже часто початківці, та й навіть ті, хто вже давно вивчає іноземну мову, відчувають невпевненість при спілкуванні, особливо з носіями. Саме це гальмує ваш прогрес і заважає рухатись далі. Найкращий спосіб заговорити на англійській – почати нею говорити. Тому якщо у вас є змога поїхати закордон, вибирайте англомовні країни.

Викладачі, і навіть іноземці, не очікують від вас ідеального знання правил побудови речень та граматики. Використовуйте в спілкуванні ті слова і конструкції, котрі вам знайомі. Намагайтесь говорити на заняттях і не упускайте можливість попрактикуватися в усній англійській в повсякденному житті.

Розмовні клуби – це чудовий варіант, де ви можете практикувати свою усну англійську та на практиці застосувати отримані знання. Головне правило – бути активним і намагатися якомога більше розмовляти, а не тільки слухати інших.

 

Книжки, серіали, новини – тільки англійською

При вивченні іноземної мови старайтеся якомога більше часу проводити в потрібному для вас мовному середовищі. Звісно, постійно спілкуватися з іноземцями навряд чи вийде, але ви можете якомога більше часу взаємодіяти з новою для вас мовою.

Напевно кожен із нас читає книжки, слідкує за світовими новинами і дивиться фільми. Сьогодні ви можете отримати доступ до будь-якої інформації на англійській мові, сервісів для перегляду серіалів і фільмів, а також відео на YouTube і подкастів. Все це доступно, і в багатьох випадках – безкоштовно. Читання книг по вашій спеціальності і прослуховування виступів з конференцій допомагає розширити професійний словниковий запас і залишатись в курсі останніх новин у вашій професійній сфері.

 

Навчайтеся онлайн

Сучасний світ надає нам всі необхідні засоби для освоєння нових знань, не покидаючи робочого місця або дому. Вам не треба після насиченого робочого дня їхати через все місто до свого викладача. Онлайн-навчання – це ідеальний варіант, вибираючи який ви значно економите свій час.

Заняття по Skype можна відвідати в будь-який момент і будь-де – навіть у відрядженні у вас є змога не пропускати уроки. А як ви пам’ятаєте, системність – це ключ до успіху.

Використовуйте онлайн-сервіси

Онлайн-сервіси для вивчення мов можуть стати чудовим доповненням до ваших занять. Сьогодні на просторах інтернету можна знайти багато ресурсів, котрі мають на меті свою ціль: деякі допомагають засвоювати слова, інші призначені для освоєння граматики чи аудіювання, а в деяких поєднуються всі ці функції. Більшість з них доступні на всіх операційних системах, що дозволяє проходити матеріали будь-де і будь-коли, наприклад відомий багатьом сервіс Duolingo.

Головне пам’ятати, що подібні програми краще використовувати як додатковий ресурс для проходження матеріалів, а не в якості основного інструменту для отримання нових знань.

Бажаєте вивчати англійську мову? Записуйтесь до нас на заняття!

Також рекомендуємо до перегляду
Топ-100 найпоширеніших слів в IT англійській
Топ-100 найпоширеніших слів в IT англійській
15 min read Feb 21, 2019 __

Сьогодні знання англійської мови є обов’язковим для багатьох професій і розробники лідирують серед всіх спеціалістів. Якщо ви хочете розвиватися, отримувати підвищення і переходити від Junior до Senior, знання англійської – обов’язкове. Ми вирішили спростити вам задачу і зібрали 100 найпоширеніших слів, які треба знати кожному IT спеціалісту для по...

читати
Підготовка до проходження співбесіди на англійській
Підготовка до проходження співбесіди на англійській
6 min read Mar 13, 2019 __

Підготовка до проходження співбесіди не менш важлива, ніж сама співбесіда. В разі ігнорування цього важливого етапу, ви можете значно знизити свої шанси на отримання роботи мрії. Якщо ми говоримо про співбесіду на англійській, завдання ускладняється. Ми розповімо вам про основні етапи підготовки для успішного проходження цього етапу. Починайте...

читати