fbpx

Секрети написання успішного резюме

Секрети написання успішного резюме
__
Olha Mokina

Olha Mokina

8 хвилин для прочитання Dec 12, 2018 __

Потреба у високопрофесійних працівниках постійно зростає, як зростають і вимоги до них. Завдання рекрутерів – знайти фахівців, котрі зможуть зробити реальний внесок у розвиток компанії. І вам треба довести, що ви заслуговуєте на їхню увагу.

Резюме – ваша візитна картка. Саме на нього в першу чергу звертають увагу працівники HR відділу. Правильно складене резюме – запорука того, що Вас запросять на співбесіду, а неправильно написане резюме значно знижує шанс отримати роботу в компанії вашої мрії. Читайте далі, щоб дізнатись більше про правила, яких треба дотримуватись при складанні резюме.

Правильна структура

В залежності від компанії, рекрутери кожного дня мають справу з десятками, а то й сотнями резюме. У вас є лише 20-30 секунд, щоб привернути увагу рекрутера. У ваших силах зробити роботу цієї людини максимально легкою. Це означає, що хедхантер при відкритті вашого файлу повинен одразу побачити потрібну інформацію. В іншому випадку, ви самі знижуєте свої шанси.

У цьому допоможуть правильне форматування, простота викладу інформації, а також продумана структура:

 1. Завжди починайте з найважливіших досягнень і вмінь. Зробіть детальний перелік, який чітко продемонструє, наскільки ви підходите для позиції.
 2. Опишіть досвід роботи. Пам’ятайте, рекрутери в першу чергу звертають увагу на останні два-три місця роботи. Ви повинні продемонструвати ваш досвід виконання тих завдань, котрі передбачає вакансія.
 3. Додайте інформацію про освіту, а також згадайте отримані сертифікати і пройдені курси.

Ідеальною вважається наступна структура:

 • Прізвище, ім’я;
 • Фотографія (можна обійтись без неї, якщо роботодавець не вимагає її наявності);
 • Контакти (телефон і місто проживання). Також вкажіть ваш Skype, LinkedIn, Telegram і т.д.;
 • Ціль – позиція, на яку ви претендуєте;
 • Ключові компетенції – цей розділ можуть опустити молоді спеціалісти;
 • Досвід роботи (від останнього місця роботи до більш давнього досвіду), де ви маєте вказати обов’язки і основні досягнення;
 • Освіта;
 • Додаткова інформація (мови, знання програм і т.д.).

Змінюйте резюме відповідно до вакансії

Шаблонне резюме – це гарантований спосіб втратити інтерес рекрутера. Уважно подивіться вимоги до кандидатів, список бажаних вмінь і очікуваний досвід. Це допоможе вам виділити саме ті вміння, які є найбільш важливі для компанії, куди ви плануєте відправити резюме.

Співставте свій досвід з вимогами і вирішіть, які особисті якості та досвід будуть найбільш релевантними для позиції. Приділивши час написанню резюме, ви продемонструєте свою зацікавленість в компанії і зможете продемонструвати свої найсильніші сторони. Пам’ятайте, що компанії можуть висувати різні вимоги до однакових вакансій.

 

Резюме – не книга

Однією з найбільш поширеніших помилок, котрі допускають потенційні працівники є створення занадто довгих резюме. Пам’ятайте, що хедхантери одночасно працюють з десятками, а то й сотнями кандидатів. В них немає часу читати інформацію про ваш досвід, який ви розписали на десяти сторінках.

Рекомендується обмежити резюме двома сторінками для працівників з великим досвідом роботи. Молоді спеціалісти можуть розмістити свій досвід на одній сторінці. Якщо ви думаєте, що зможете приємно здивувати рекрутера довгим резюме, ви помиляєтесь. Найбільше уваги вони приділяють першим двом-трьом блокам інформації. Якщо в них не описаний той досвід, який робить вас ідеальним кандидатом, ваші шанси значно знизяться. Сміло опускайте ті навички, які точно не посприяють отриманню посади. Дотримуйтесь правила: чітко та по суті.

 

Описуйте свої вміння в контексті

Ви обов’язково повинні вказати ваші вміння і досвід використання певних інструментів. Але недостатньо просто їх перелічити. Надайте додаткову інформацію, наприклад, практичне використання вказаних інструментів. Рекрутер хоче побачити в резюме не просто згадування Java, а побачити реальний приклад використання цієї мови програмування, наприклад «Розробив програму Х за допомогою Java».

Варто також вказати професійний рівень володіння технологіями і інструментами – від початківця до експерта.

 

Продемонструйте реальні результати

Перелік досягнень – обов’язковий пункт для досвідчених працівників. Він демонструє, що саме ви можете зробити для компанії, котра найме вас на роботу. Головне правило – уникайте абстрактності.

При перегляді переліку досягнень, рекрутери очікують побачити чіткі дані. Наприклад, якщо впроваджена технологія скоротила витрати компанії на маркетинг на 30%, вкажіть це в резюме. Цим самим ви додаєте своєму досвіду достовірності і демонструєте вміння приносити реальну користь компанії, у котрій працюєте. Можливо, роботодавець, побачивши ваші досягнення, схоче, щоб зробили те ж саме для їхньої компанії.

Кажіть тільки правду

Починати ділові відносини з брехні – не найкраща ідея. Якщо вам здається, що ви зможете прикрасити своє резюме неправдивою інформацію, відмовтесь від цієї думки. Можливо подібне резюме допоможе вам отримати запрошення на скрінинг інтерв’ю, правда випливе під час технічного резюме.

Також рекомендуємо до перегляду
Salary Review vs English: як англійська впливає на зарплату?
Salary Review vs English: як англійська впливає на зарплату?
5 min read Feb 21, 2019 __

Сфера IT займає лідируючу позицію на ринку праці за кількістю вакансій з вимогою знання англійської мови. Сьогодні знайти компанії, які не висувають таких вимог до своїх працівників дуже важко. Знання англійської не тільки покращує ваші шанси на отримання посади, а й сприяє подальшому кар’єрному зростанню. Англійська мова і для чого вона вам? Стати...

читати
Підготовка до проходження співбесіди на англійській
Підготовка до проходження співбесіди на англійській
6 min read Mar 13, 2019 __

Підготовка до проходження співбесіди не менш важлива, ніж сама співбесіда. В разі ігнорування цього важливого етапу, ви можете значно знизити свої шанси на отримання роботи мрії. Якщо ми говоримо про співбесіду на англійській, завдання ускладняється. Ми розповімо вам про основні етапи підготовки для успішного проходження цього етапу. Починайте...

читати