fbpx

Рівень знань англійської мови: що потрібно знати Junior спеціалісту?

Рівень знань англійської мови: що потрібно знати Junior спеціалісту?
__
Olha Mokina

Olha Mokina

8 хвилин для прочитання Feb 21, 2019 __

Ні для кого не секрет, що знання іноземних мов важливо для багатьох спеціалістів і особливо це стосується працівників IT сфери. Сьогодні майже всі вакансії на посаду розробника чи тестувальника передбачають знання англійської. Тож на якому рівні потрібно знати мову, щоб мати змогу претендувати на посаду Junior спеціаліста? Саме про це ми і поговоримо в нашій статті.

Для чого розробникам знання англійської?

Найбільші компанії, які займають головне місце розвитку IT індустрії знаходяться в США: Intel, IBM, Microsoft, Oracle, Netscape, Google і багато інших. Англійська потрібна щоб:

 • мати змогу слідкувати за останніми тенденціями в сфері IT;
 • читати найсвіжішу інформацію;
 • вивчати нову літературу і документацію

Без неї вам буде не просто складно, а й майже неможливо розвиватися далі і будувати кар’єру.

Звісно, стати розробником або тестувальником можна й без англійської. На ринку праці все ще залишаються компанії, котрі не вимагають від своїх працівників таких знань. Але давайте будемо відвертими: найчастіше подібні вакансії виставляють веб-студії, які працюють на внутрішньому ринку і на ринку російськомовних країн. Багато початківців розпочинають свій шлях з подібних компаній і покидають їх, маючи змогу претендувати на посаду Junior спеціаліста в інших організаціях. А там без англійської – нікуди.

Звідки розпочати і куди рухатися?

Попри те, що знання англійської стає все більш затребуваним, рівень володіння мовою може відрізнятися. Чи потрібно вам вільно спілкуватися і вміти вести переговори іноземною для отримання посади Junior спеціаліста?

Найкраще англійську в світі IT знають топ-менеджери, ПМ та бізнес-аналітики, відповідно, вимоги до них найвищі. Звісно, все залежить від компанії, з якою ви плануєте співпрацювати, але в більшості випадків очікування від молодших спеціалістів нижчі.

Як показує статистика, переважна більшість компаній згодні, що для будь-якого спеціаліста обов’язковим є вміння читати і розуміти технічну документацію. Без цього претендувати на посаду неможливо. В цілому, роботодавці вимагають знання англійської Junior спеціалістів на рівні Intermediate. Але треба зауважити, що претендент на посаду насправді повинен мати гарні знання середнього рівня, які передбачають:

 • Вміння досить вільно говорити на англійській (хоча для деяких роботодавців це не головне).
 • Обговорення різних тем, в тому числі вміння підтримувати як побутову, так і професійну розмову.
 • Сприйняття на слух майже всього сказаного при нормальному темпі мовлення.
 • Читання професійної літератури і засвоєння прочитаного матеріалу.
 • Правильну побудову речень при написанні листів і в спілкуванні.
 • Словарний запас від 2000 до 3000 слів і фраз.

Для швидкого отримання максимальних результатів оптимальним варіантом є заняття з досвідченим викладачем. Він зможе визначити рівень ваших знань і правильно скласти програму навчання. Ви також можете ознайомитися з нашою статтею, в котрій ми розповіли про секрети швидкого вивчення англійської мови.

Переваги знання англійської для Junior спеціаліста

Навіть якщо ви знайшли роботу в компанії, для якої знання англійської не є обов’язковим, не полишайте її вивчення. Більшість спеціалістів змінюють компанію після двох років роботи. І коли цей момент настане, ви вже будете мати гарну базу англійської, яка стане в пригоді і збільшить ваші шанси на отримання роботи в компанії вашої мрії

Знання англійської передбачає для Junior спеціаліста наступні переваги:

 • Вища конкурентоспроможність на ринку праці. Коли компанія робить вибір між двома спеціалістами з однаковими знаннями, рівень англійської може стати вирішальним фактором.
 • Кращий шанс отримати посаду в дійсно крутій компанії з перспективами для подальшого розвитку.
 • Більшість роботодавців очікують знання англійської від спеціалістів всіх рівнів – від Middle до Senior. Якщо для вас важливий професійний ріст, без англійської – нікуди.
 • Можливість залишатися в курсі останніх тенденцій в IT індустрії і освоювати нові технології.
 • Ви зможете відвідувати різні конференції, на яких виступають експерти міжнародного класу.

Бажаєте вивчати англійську? Записуйтеся на заняття в EWA.

Також рекомендуємо до перегляду
Топ-8 порад для швидкого вивчення англійської мови
Топ-8 порад для швидкого вивчення англійської мови
4 min read Feb 21, 2019 __

Сьогодні знання англійської мови є обов’язковим для спеціалістів багатьох професій і, в першу чергу, це стосується IT-сфери. Однак вивчення іноземної мови – це не найпростіша задача. Чому хтось витрачає на це рік, а комусь мало й п’яти років, щоб вийти на бажаний рівень? Вся справа в правильному підході, який дозволяє оптимально розподілити час і в...

читати
Топ-100 найпоширеніших слів в IT англійській
Топ-100 найпоширеніших слів в IT англійській
15 min read Feb 21, 2019 __

Сьогодні знання англійської мови є обов’язковим для багатьох професій і розробники лідирують серед всіх спеціалістів. Якщо ви хочете розвиватися, отримувати підвищення і переходити від Junior до Senior, знання англійської – обов’язкове. Ми вирішили спростити вам задачу і зібрали 100 найпоширеніших слів, які треба знати кожному IT спеціалісту для по...

читати