fbpx

Підготовка до проходження співбесіди на англійській

Підготовка до проходження співбесіди на англійській
__
Olha Mokina

Olha Mokina

6 хвилин для прочитання Mar 13, 2019 __

Підготовка до проходження співбесіди не менш важлива, ніж сама співбесіда. В разі ігнорування цього важливого етапу, ви можете значно знизити свої шанси на отримання роботи мрії. Якщо ми говоримо про співбесіду на англійській, завдання ускладняється. Ми розповімо вам про основні етапи підготовки для успішного проходження цього етапу.

Починайте з резюме

Зазвичай компанії висувають до претендентів вимоги щодо рівня знань англійської мови. Вона знадобиться вам для подальшої роботи. Вказуйте в резюме реальний рівень володіння англійської. Адже досвідченому рекрутеру або технічному спеціалісту достатньо декількох хвилин щоб зрозуміти, що ваш рівень підготовки не дотягує до Pre-Intermediate, не говорячи вже про вказаний в резюме Advanced.

 

Підготуйте список можливих питань

Якщо запланована співбесіда не перша в вашому житті, ви напевно знаєте базовий набір питань, котрі задають в процесі інтерв’ю. Якщо ні, їх можна легко знайти в мережі. Важливо заздалегідь скласти перелік питань, на які вам доведеться відповідати. Пам’ятайте, що недостатньо вміти говорити лише про використовувані технології і професійні навички. Вас можуть запитати про ваші слабкі і сильні сторони, чому саме ви є ідеальним кандидатом, та які історії ваших успіхів і найгучніших провалів. Будьте готові до несподіваних запитань. Важливо не розгубитися і з заготовлених відповідей скласти нову.

 

Підготуйте можливі варіанти відповідей

Після того як перед вами буде список найбільш вірогідних питань, не просто продумайте відповіді, а запишіть їх. Найкраще формувати відповіді не на кожне окреме питання, а оформити їх смисловими блоками: освіта, досвід роботи, використовувані технології, професійні досягнення і т.д. Таким чином, ви зможете краще орієнтуватися в підготовлених матеріалах і зможете складати відповіді, комбінуючи інформацію із різних блоків.

Завчіть варіанти відповідей

Ця порада насправді значно складніша, ніж здається на перший погляд. Недостатньо просто завчити готові відповіді. Ви повинні вміти вільно спілкуватися на основні професійні теми. Якщо ви просто завчите фрази, це відразу буде чутно. Рекомендуємо проговорити відповіді вголос декілька разів. Намагайтесь не підглядати у підготовлені матеріали. В ваших відповідях повинна відчуватися впевненість і одне забуте слово не повинне збити вас з думки. Чудово, якщо у вас є знайомі, які добре знають англійську і можуть вам допомогти в моделюванні можливих варіантів співбесіди.

 

Повторіть професійну лексику

Ви не зможете продемонструвати свої знання в повній мірі без належного словникового запасу. Повторіть професійну лексику і не забувайте про інші слова, котрі допоможуть розбавити розмову. Як ми вже говорили, будьте готові поговорити на відсторонені теми, котрі можуть стосуватися вашого хобі, цінностей або навіть того, якій робочій атмосфері ви надаєте перевагу.

Згадайте граматику і не забувайте про вимову

За декілька тижнів до першого інтерв’ю повторіть граматику. Ви будете сильно здивовані тим, наскільки часто спеціалісти нею нехтують. Знання професійної лексики не врятує вас, якщо ви не зможете побудувати прості речення.

Вимова – ще одна важлива деталь, на котру звертають увагу. У разі, якщо позиція, на яку ви претендуєте передбачає усне спілкування з клієнтами або колегами з інших країн, ваша вимога буде відігравати важливу роль. Хто захоче мати справу зі спеціалістом, котрий не зможе виконувати свої функціональні обов’язки через неправильну вимову.

 

Пам’ятайте, правильна підготовка до інтерв’ю на англійський – це важлива складова на шляху до отримання роботи вашої мрії. Спеціалісти EWA можуть вам в цьому допомогти.

Також рекомендуємо до перегляду
Salary Review vs English: як англійська впливає на зарплату?
Salary Review vs English: як англійська впливає на зарплату?
5 min read Feb 21, 2019 __

Сфера IT займає лідируючу позицію на ринку праці за кількістю вакансій з вимогою знання англійської мови. Сьогодні знайти компанії, які не висувають таких вимог до своїх працівників дуже важко. Знання англійської не тільки покращує ваші шанси на отримання посади, а й сприяє подальшому кар’єрному зростанню. Англійська мова і для чого вона вам? Стати...

читати
Рівень знань англійської мови: що потрібно знати Junior спеціалісту?
Рівень знань англійської мови: що потрібно знати Junior спеціалісту?
8 min read Feb 21, 2019 __

Ні для кого не секрет, що знання іноземних мов важливо для багатьох спеціалістів і особливо це стосується працівників IT сфери. Сьогодні майже всі вакансії на посаду розробника чи тестувальника передбачають знання англійської. Тож на якому рівні потрібно знати мову, щоб мати змогу претендувати на посаду Junior спеціаліста? Саме про це ми і поговори...

читати