fbpx

Підготовка до проходження співбесіди на англійській

Підготовка до проходження співбесіди на англійській
__
Olha Mokina

Olha Mokina

6 хвилин для прочитання Mar 13, 2019 __

Підготовка до проходження співбесіди не менш важлива, ніж сама співбесіда. В разі ігнорування цього важливого етапу, ви можете значно знизити свої шанси на отримання роботи мрії. Якщо ми говоримо про співбесіду на англійській, завдання ускладняється. Ми розповімо вам про основні етапи підготовки для успішного проходження цього етапу.

Починайте з резюме

Зазвичай компанії висувають до претендентів вимоги щодо рівня знань англійської мови. Вона знадобиться вам для подальшої роботи. Вказуйте в резюме реальний рівень володіння англійської. Адже досвідченому рекрутеру або технічному спеціалісту достатньо декількох хвилин щоб зрозуміти, що ваш рівень підготовки не дотягує до Pre-Intermediate, не говорячи вже про вказаний в резюме Advanced.

 

Підготуйте список можливих питань

Якщо запланована співбесіда не перша в вашому житті, ви напевно знаєте базовий набір питань, котрі задають в процесі інтерв’ю. Якщо ні, їх можна легко знайти в мережі. Важливо заздалегідь скласти перелік питань, на які вам доведеться відповідати. Пам’ятайте, що недостатньо вміти говорити лише про використовувані технології і професійні навички. Вас можуть запитати про ваші слабкі і сильні сторони, чому саме ви є ідеальним кандидатом, та які історії ваших успіхів і найгучніших провалів. Будьте готові до несподіваних запитань. Важливо не розгубитися і з заготовлених відповідей скласти нову.

 

Підготуйте можливі варіанти відповідей

Після того як перед вами буде список найбільш вірогідних питань, не просто продумайте відповіді, а запишіть їх. Найкраще формувати відповіді не на кожне окреме питання, а оформити їх смисловими блоками: освіта, досвід роботи, використовувані технології, професійні досягнення і т.д. Таким чином, ви зможете краще орієнтуватися в підготовлених матеріалах і зможете складати відповіді, комбінуючи інформацію із різних блоків.

Завчіть варіанти відповідей

Ця порада насправді значно складніша, ніж здається на перший погляд. Недостатньо просто завчити готові відповіді. Ви повинні вміти вільно спілкуватися на основні професійні теми. Якщо ви просто завчите фрази, це відразу буде чутно. Рекомендуємо проговорити відповіді вголос декілька разів. Намагайтесь не підглядати у підготовлені матеріали. В ваших відповідях повинна відчуватися впевненість і одне забуте слово не повинне збити вас з думки. Чудово, якщо у вас є знайомі, які добре знають англійську і можуть вам допомогти в моделюванні можливих варіантів співбесіди.

 

Повторіть професійну лексику

Ви не зможете продемонструвати свої знання в повній мірі без належного словникового запасу. Повторіть професійну лексику і не забувайте про інші слова, котрі допоможуть розбавити розмову. Як ми вже говорили, будьте готові поговорити на відсторонені теми, котрі можуть стосуватися вашого хобі, цінностей або навіть того, якій робочій атмосфері ви надаєте перевагу.

Згадайте граматику і не забувайте про вимову

За декілька тижнів до першого інтерв’ю повторіть граматику. Ви будете сильно здивовані тим, наскільки часто спеціалісти нею нехтують. Знання професійної лексики не врятує вас, якщо ви не зможете побудувати прості речення.

Вимова – ще одна важлива деталь, на котру звертають увагу. У разі, якщо позиція, на яку ви претендуєте передбачає усне спілкування з клієнтами або колегами з інших країн, ваша вимога буде відігравати важливу роль. Хто захоче мати справу зі спеціалістом, котрий не зможе виконувати свої функціональні обов’язки через неправильну вимову.

 

Пам’ятайте, правильна підготовка до інтерв’ю на англійський – це важлива складова на шляху до отримання роботи вашої мрії. Спеціалісти EWA можуть вам в цьому допомогти.

Також рекомендуємо до перегляду
Топ-100 найпоширеніших слів в IT англійській
Топ-100 найпоширеніших слів в IT англійській
15 min read Feb 21, 2019 __

Сьогодні знання англійської мови є обов’язковим для багатьох професій і розробники лідирують серед всіх спеціалістів. Якщо ви хочете розвиватися, отримувати підвищення і переходити від Junior до Senior, знання англійської – обов’язкове. Ми вирішили спростити вам задачу і зібрали 100 найпоширеніших слів, які треба знати кожному IT спеціалісту для по...

читати
Секрети написання успішного резюме
Секрети написання успішного резюме
8 min read Dec 12, 2018 __

Потреба у високопрофесійних працівниках постійно зростає, як зростають і вимоги до них. Завдання рекрутерів – знайти фахівців, котрі зможуть зробити реальний внесок у розвиток компанії. І вам треба довести, що ви заслуговуєте на їхню увагу. Резюме – ваша візитна картка. Саме на нього в першу чергу звертають увагу працівники HR відділу. Правиль...

читати